– Dnia 27.01.2012.r. wysłano dwa pisma dotyczące złego stanu nasypu kolejowego przy
ul. Wiosny Ludów i Wałowej do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Katowicach oraz do PKP PLK Sosnowiec (notatka z 12.03.2014.r. + artykuł).
-Dnia 08.02.2012.r. przekazano Stowarzyszeniu na Rzecz Powstania Muzeum Cynku 6 list z podpisami mieszkańców dzielnicy i sympatyków dotyczących poparcia inicjatywy powstania Muzeum na terenie Walcowni Cynku.
-Dnia 29.03.2012.r. wysłano maila do sekretarza Prezydenta Miasta Katowice Macieja Biskupskiego z zapytaniem odnośnie dalszych losów Domu Pracy Twórczej ( Galerii ) im. Hilarego Krzysztofiaka , która ma powstać w dzielnicy i była powodem nieporozumień wśród mieszkańców.
[Brak odpowiedzi ]
– Dnia 28.04.2012.r. członkowie Stowarzyszenia oraz mieszkańcy Szopienic przyłączyli się do protestu zorganizowanego przez partię Zieloni 2004 dotyczącego opieszałości bezczynności urzędników odpowiedzialnych za usunięcie niebezpiecznych odpadów przywiezionych z Czeskiej Republiki na tereny
po likwidowanej Hucie Metali Nieżelaznych w Szopienicach 10 tyś ton niebezpiecznych odpadów zostało przywiezionych nielegalnie na teren dzielnicy zatruwane są wody gruntowe, powietrze.
( patrz artykuł )
– Dnia 14.05.2012.r. przedstawiciele Stowarzyszenia Dla Szopienic oraz Partii ZIELONI 2004 spotkali się w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Katowicach z p. Anną Wrześniak . Spotkanie dotyczyło dalszych działań dotyczących usunięcia niebezpiecznych materiałów ( toksycznej hałdy w dzielnicy oraz rzeki Bolinka systematycznie zatruwanej przez okoliczne zakłady ). Złożono listy z podpisami mieszkańców Szopienic protestujących przeciwko bezczynności odpowiedzialnych za zaistniałą sytuacje ).
Na spotkania obecna była TVP .
-Dnia 7.12.2012.r. Wystosowano pisma do Straży Miejskiej oraz do Komendanta Policji w Szopienicach w sprawie poprawy bezpieczeństwa w dzielnicy .
[ Brak odpowiedzi ]
Szczegóły dotyczące pozostałych działań Stopwarzyszenia w Sprawozdaniu Merytorycznym za 2012.r.